İktidarsızlık (Sertleşme Sorunu) Tedavisi

ESWT (Şok Ses Dalgaları Tedavisi) böbrek taşlarını kırmada uzun yıllardır başarıyla kullanılmakta olan ve insan sağlığı üzerinde olumsuz etkileri olmadığı ispatlanmış bir tedavi seçeneği olarak 40 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır.

ESWT uygulaması; ürolojik rahatsızlıklarda, özellikle de erektil disfonksiyon (sertleşememe sorunu), radikal prostektomi sonrası gelişen ED (sertleşememe sorunu) ve inkontinans tedavisi, penil peyronie (penis eğriliği) ve kronik pelvik (prostatit) ağrılarda kullanılmaktadır.

STORZ MEDICAL tarafından bulunan ve patentli "Cylindrical Source" başlık teknolojisi sayesinde şok dalgaları fokuslanarak (FSW) vasküler dokularda; yeni damar oluşumunu ve tamirini sağlayan enzimler olan vaskülar endotelyal growth faktör (VEGF) ve endotelyal nitrkc oksit sentezinin (eNOS) salınımını sağlar, böylece neo-anjiogenez( yeni damar oluşumu) sağlanır.

Bu etki daha önce şok dalgalarının, kronik yara iyileşmesinde ve kardiyolojideki myokard neo-angiogenesisi konularında defalarca ispatlanmış bir doku aktivasyon etkisiydi.

Günümüzde etkin ve modern şok dalga sistemlerinde artık fokuslanabilen şok dalgalarının (FSW), enerji seviyeleri ve uygulama alanındaki etki derinliği, hedeflediğimiz tedaviye yönelik olarak kontrol edilebilmektedir.

Dokunun derin katmanlarındaki tedaviler son derece kolaydır.

Çünkü fazla teknoloji gerektirmeyen geniş başlıklar ile enerjiyi odaklamak sorun yaratmaz.

Fakat Penile Revascularization Therapy (PRT) ve Peyronie (IPP) tedavisinde olduğu gibi FSW enerjisini 10-15 mm gibi hassas bir derinliğe tam anlamıyla fokuslayabilmek büyük teknolojik ve bilimsel birikim gerektirir.

İşte bu tedavi STORZ MEDICAL Cylindrical Source Stand-off II başlığı sayesinde mümkündür.

Yaş, sigara bağımlılığı ve alkol alımı ve şeker hastalıları gibi nedenlerden dolayı sertleşememe sorunu günümüzde yoğun olarak karşılaşılmaktadır.

Farklı tedavi yöntemleri ile sertleşememe sorununu ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır.

Fakat ilaç, cerrahi müdahale ve iğne enjeksiyonu ile yapılan tedaviler geçici çözümler sunmaktadır.

Şok ses dalgaları ile yapılan tedavinin hiçbir yan etkisi bulunmamaktadır. Ayrıca ilişki içi herhangi bir hazırlık evresi gerekmemektedir.

(PDE5 inhibitörü ilaçlar yani cinsel gücü aktive edici ilaçlar ilişkiden en az 1 saat önce alınması gerekmektedir.)

Bu yüzden tamamen doğal bir tedavi yöntemidir.

Ücretsiz danışmak ve detaylı bilgi için kurumumuzu 0312 230 8673 no:lu telefondan arayabilir veya sorularınızı bu bölüme tıklayarak iletebilirsiniz.

Erektil Disfonksiyon (iktidarsızlık)