Aktif Yaşam

Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

Teknolojinin gelişmesiyle insanoğlu her şeye hızlı ve kolay ulaşmaya çalışma isteğiyle hareketten uzaklaşmıştır. Oysa ki insan vücudu harekete odaklıdır. Hipokrat'ın söylediği gibi "tüm vücut parçaları egzersizle fazla aşırıya kaçmadan kullanılırsa, yaşlanma çok yavaşlar. Kullanılmaz ise hastalıklar, büyüme eksiklikleri ve çabuk yaşlanma başlar".

Hastalıklar başlangıç dönemlerinde ağrı ile sinyal verirler. Ağrı tedavi edilmesi gereken bir hastalık değil, bir problemin yada hastalığın ilk alarmıdır. Ancak nedeni doğru tespik edilirse tedavi edilebilir.

Rehabilitasyon programı, hastanın uzman doktor tarafından belirlenen tanısına uygun olarak, kişiye özel olarak planlanmalı ve fonksiyonelliği artırma amaçlanmalıdır. Merkezimizde konusunda uzman fizyoterapistler tarafından (spor fizyoterapisti, el terapisti) manuel tedavi teknikleri ve en modern fizik tedavi ajanları kullanılarak yurt içi, yurt dışı yayınlar kurslar ve kongreler yakından takip edilerek daha AKTİF, daha bağımsız, daha ağrısız bir YAŞAM amaçlanmaktadır.

Bu amaçla deneyimlerimizi, bilgilerimizi, sevgimizi ve pozitif enerjimizi sunuyoruz.

VİZYONUMUZ

Aktif Yaşam fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında güler yüzlü ve kaliteli hizmeti sunarak en kısa sürede yeterli fonksiyonel kapasiteye ulaşmanızı amaçlar.

Güvenli ve yüksek standartlı hizmet veren ekibimiz, fizik tedavi ve rehabilitasyon uzman doktoru, konusunda uzman fizyoterapistleri (spor fizyoterapisti, el fizyoterapisti), halkla ilişkiler danışmanı ve tıbbi sekreterden oluşmaktadır.

Tedavi, hastanın doktor tarafından belirlenen tanısına uygun olarak kişiye özel planlanmalı ve bu doğrultuda bir tedavi programı izlenmektedir. Uzman fizyoterapistler tarafından, manuel tedavi tekikleri ve en modern fizik tedavi araçları kullanılarak, yurtiçi, yurtdışı yayınlar, kurslar ve kongreler yakından takip edilerek daha AKTİF, daha bağımsız, daha ağrısız bir YAŞAM amaçlanmaktadır.


Yaşamın yorgunluğunun getirdiği ağrılık kalıntıları üzerinizden atabilmek ve sağlıklı yaşama yeniden merhaba demek ümidiyle...

Saygılarımızla